Úvodní konzultace zdarma +420 725 080 380

Chronická únava

Znovu budete chtít i zvládat!

Pohyb je život

  • Trápí Vás chronická únava, poklesy nálady, případně apatie?
  • Těžko usínáte a vytoužený odpočinek Vám nepřináší ani spánek?
  • Vstáváte s úsilím, bez energie začít nový den?
  • Soustředíte se na běžné činnosti s námahou, vyčítáte si lenost?
  • Cítíte pokles pracovního výkonu nebo jej dosahujete s námahou?
  • Nepomáhají Vám léky ani změna životního stylu?

Chronická únava se nedá odstranit spánkem ani odpočinkem. Ztráta energie a výkonu, poruchy koncentrace, spánku a svalového napětí i nedostatečná regenerace mají závažnější příčinu – degenerativní a metabolické změny. Potíže ale dramaticky snižují kvalitu života. Podcenění a zanedbání varovných signálů proto může později nemile překvapit!

Naši pacienti potvrdili, že důvodem jejich chronické únavy byly komplikace spojené s degenerativním onemocněním páteře. Akutní a dlouhotrvající bolesti krku, zad, kříže, celková i lokální svalová ztuhlost, brnění a pocit mravenčení v horních i dolních končetinách, pocity snížené citlivosti, ale také z toho vyplývající poklesy nálad či apatie měli na jejich každodenní život mimořádně negativní vliv.

Těžko usínali, noční odpočinek jim nepřinášel vytouženou úlevu, budili se s pocitem únavy a těžko vstávali. Během dne se pro bolest, celkový tělesný diskomfort, neschopnost setrvat v jedné poloze či sedět nedokázali plnohodnotně soustředit na běžné činnosti. Jejich pracovní výkon se radikálně snížil nebo jej dosahovali s mimořádnou námahou. To vše cítili jako začarovaný kruh, který měl výrazně negativní vliv na jejich organizmus v podobě chronické únavy. Nepomáhaly jim léky, oddechové nebo relaxační aktivity, terapie, změna životosprávy a životního stylu, ergonomizace pracoviště, nová židle, zdravotní matrace ani cvičení.

V Klinice impedanční terapie odstraňujeme únavové faktory a jejich příčiny! Důvodem byly poškozené ploténky, které způsobily útlak nervů, míchy, nepřirozené držení těla a s tím spojené komplikace v podobě ztuhlých a později i na dotyk bolestivých svalů, jejich úponů, imobilitu a v krajním případě invaliditu.

Pacienti díky účinku Impedanční terapie potvrdili dramatické zlepšení zdravotního stavu a celkový nárůst tělesné i duševní vitality.


Diagnóza:
Únava je přirozenou součástí našeho života. Tělo nám tak připomíná, že potřebuje po námaze relaxovat a získat novou energii. Problém nastává, pokud je pacient i při dostatečném odpočinku dlouhodobě bez energie a unavený. Příčin může být více (anémie, nízká hladina cukru v krvi a pod.). Během anamnézy a vstupních vyšetření na Klinice Impedanční terapie jsme identifikovali, že naši pacienti trpěli degenerativní chorobou meziobratlových plotének.